Home 60-lecie III LO
60 lat naszego Liceum PDF Drukuj Email
Niedziela, 08 Marzec 2009 15:59

Nasze liceum ma już 60 lat! Z tej okazji w 2008 roku jesienią zorganizowano huczne obchody święta Trójki oraz kolejny Zjazd Absolwentów. 11 października od rana przybywali do szkoły dawni uczniowie i zaproszeni goście – przedstawiciele władz miasta, władz oświatowych i mediów. Część oficjalna uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej, jednak największym zainteresowaniem cieszyły się

wystawy zdjęć, które prezentowały zarówno przeszłość, jak i współczesne działania Liceum Lindego. Nasi uczniowie przygotowali różnorodny program artystyczny – od kabaretu wystawionego na oficjalnej scenie, poprzez imitację baru i mieszkania z epoki PRL-u aż do dyskoteki z lat 80, na której świetnie bawili się wspólnie z naszymi gośćmi. Zmęczeni mogli odpocząć w klasach, przy kawie i ciastach przygotowanych przez uczniów.

Uczestnicy zjazdu otrzymali pamiątkowe pakiety absolwenta, zawierające m. in. monografię szkoły i srebrne tarcze absolwenta. Zwiedzili także dawną siedzibę szkoły na Stawkach. Spotkanie zakończyło się wspaniałym balem w restauracji „Anielska Podkowa”.

Już po uroczystościach do szkoły spłynęło wiele podziękowań za zorganizowanie tak udanego spotkania po latach. Absolwenci Lindego, szczególnie ci sprzed kilkudziesięciu lat, z ogromną sympatią i podziwem wypowiadali się na temat swoich młodszych kolegów, którzy dziś zasiadają w ławach licealnych. Dziękowali im za ciepłe przyjęcie i fantastyczne niespodzianki, które przygotowali dla nich nasi uczniowie. Co więcej, dopominają się stanowczo, by kolejny tak udany zjazd zorganizować jak najszybciej, a nie za kolejne 10 lat.

Katarzyna Koźlikowska

Zmieniony: Niedziela, 08 Marzec 2009 16:09