Search
Tooltip
Ekolekcje
W ramach kampanii edukacyjnej dalEKOwzroczni 5.12.2013r. w naszej szkole odbyły się ekolekcje we wszystkich klasach I i klasie IIE.
Tooltip
Przekraczanie granic
2A wchodziła do skansenu w Muzeum Etnograficznym, mając świadomość, że przekracza granice. My, miastowi wchodziliśmy na teren wsi, wiedząc, że tam jesteśmy obcy.
Tooltip
Humaniści nowej generacji
Znany ten stereotyp - humaniści będą bezrobotnymi magistrami. Humaniści z III LO odpowiadają - niekoniecznie!
Tooltip
Gotyk na dotyk
Gotyk na dotyk czyli doroczna wyprawa humanistów z pierwszej klasy do średniowiecznego Torunia.
Tooltip
Holandia październik 2013
Pobyt w Holandii znów udany - pogoda, atmosfera w grupie, atrakcje rowerowo-wycieczkowe..... Tym razem śnieg nie pokrzyżował planów - jazda na tandemach po okolicy dostarczyła wielu wrażeń. Rotterdam zrobił ogromne wrażenie a ZOO w Arnhem zaskoczyło wielkością i bogactwem fauny. Rewizyta w marcu.

n-l Hanna Janiszewska

Tooltip
Happening - Żaba
Tooltip
Suwalszczyzna
 Uczniowie klas 2d, 2b, 2e i 1e mieli okazję zobaczyć Wigierski Park Narodowy - leśne ścieżki edukacyjne wokół jeziorek Sucharów, klasztor pokamedulski w Wigrach, jezioro Wigry (tu również zażyliśmy kąpieli).
Tooltip
Noc artystyczna
Tooltip
Rajd do Lasu Piwnickiego
Dnia 13 czerwca 2013r. klasa Ie wraz ze swoją wychowawczynią panią profesor Kędziorą i panią profesor Jasińską wybrała się na rajd do Lasu Piwnickiego. Była to wyprawa naukowa w celach zgłębiania tajników flory i fauny lasów polskich.
Tooltip
Piwnice
W środę 12 czerwca wieczorem uczniowie oraz nauczyciele III LO z osobami towarzyszącymi uczestniczyli w obserwacji nocnego nieba w Obserwatorium Astronomicznym UMK w Piwnicach.
Tooltip
Klasa 2c w TVP
Tooltip
Klasa 1e w kręgielni
 Dnia 7 czerwca 2013r klasa 1e o profilu biologiczno-medycznym wraz ze swoją wychowawczynią, panią Krystyna Kędziora, wybrała się na kręgielnię.
Tooltip
Konkurs literacki
Tooltip
Uczniowie Gimnazjum Nr 3 w Toruniu
W poniedziałek 27 maja 2013r. ponownie gościliśmy uczniów Gimnazjum Nr 3 z Torunia. Uczniowie trzeciej klasy o profilu przyrodniczym uczestniczyli w zajęciach z języka angielskiego medycznego, gdzie pracowali z tekstem o tematyce biologicznej i medycznej w angielskiej wersji językowej.
Tooltip
Uczniowie Gimnazjum Nr 24 w Toruniu
Kolejna grupa gimnazjalistów skorzystała z naszych zajęć ćwiczeniowych. Byli to uczniowie klasy trzeciej G24 w Toruniu. Dzielne dziewczęta sprawnie i fachowo wykonały sekcję serca, zapoznając się przy tym z budową tego organu.
Tooltip
Turniej Rycerski 2013
Gratulacje za zdobycie I miejsca w V Średniowiecznym Turnieju uczniów szkół średnich miasta Torunia o Przechodni Płaszcz Komtura.
Tooltip
Liga Debat Oxfordzkich 2012/2013
W roku szkolnym 2012/2013 odbyła się trzecia edycja szkolnej Ligi Debat Oxfordzkich. Do rywalizacji zgłosiło się 12 drużyn z klas pierwszych, drugich i trzecich. Tematyka dysput była różnorodna.
Tooltip
Noc filmowa
Tooltip
Uczniowie Gimnazjum Nr 3 z Torunia na zajęciach w III LO
W ubiegłym tygodniu w czwartek uczniowie z Gimnazjum Nr 3 uczestniczyli w zajęciach ćwiczeniowych z biologii i języka angielskiego. Na zajęciach z języka angielskiego zmierzyli się z próbkami tekstów medycznych i biologicznych w angielskiej wersji językowej, a dla odprężenia rozwiązywali quiz w oparciu o wspomniane teksty.
Tooltip
Uczniowie Gimnazjum Nr 2 z Torunia w III LO
W czwartek 16.05.2013r. uczniowie klasy trzeciej Gimnazjum Nr 2 z Torunia uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w III Liceum Ogólnokształcącym. Na zajęciach z języka angielskiego medycznego zmierzyli się z próbkami tekstów, z którymi pracują uczniowie klas biol-med, a następnie mogli się sprawdzić w quizie przygotowanym przez panią Janiszewską.
Tooltip
Zajęcia z gimnazjalistami G34
W poniedziałek 13.05.2013r. gościliśmy w naszej szkole uczniów klasy trzeciej G34 z Torunia. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach ćwiczeniowych z fizyki i biologii. Podczas zajęć okazało się, że fizyka to nie tylko trudne i nudne prawa i teorie, ale również świetna zabawa.
Tooltip
Egzamin Maturalny 2013
Tooltip
XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
Tooltip
Zakończenie roku szkolnego dla klas III
Tooltip
Konkurs przyrodniczy

Dnia22 kwietnia, w Dniu Ziemi, odbył się finał Konkursu Przyrodniczego.

Tym razem zawodnicy musieli rozwiązać test oraz odpowiedzieć  ustnie na cztery pytania. Zwyciężyli uczniowie z klasy II B - Albert Czarnecki, Miłosz Niedlich, Szymon Rumiński, Kamil Witkowski.

Tooltip
Jugend debattiert
Wielki sukces Joasi Chmielewskiej z klasy 3a w ogólnoeuropejskim konkursie Jugend debattiert. Joasia awansowała już do półfinału krajowego i jest w 8 najlepszych w Polsce. W czerwcu odbędzie się finałowa rozgrywka. Prosimy o trzymanie kciuków.
Tooltip
Mój model fizyczny
Od środy (10 kwietnia) rozpoczął się kolejny etap konkursu, w którym uczniowie klas I i II prezentują swoje prace całej społeczności uczniowskiej.
Tooltip
Maraton Matematyczny-podsumowanie
W czasie Maratonu uczestnicy rozwiązali wspólnie 330 zadań, w tym wiele pełnych arkuszy maturalnych. Oby to ich praca zaprocentowała na maturze.
Tooltip
Drzwi Otwarte 2013
Tooltip
Wymiana polsko-niemiecka
Pieczenie toruńskich pierników, warsztaty dekoracji świątecznych na Barbarce, zgłębianie tajników fotografii cyfrowej w Centrum Sztuki Współczesnej to tylko niektóre punkty programu wymiany polsko-niemieckiej, której uczestnicy kolejny już raz gościli w naszej szkole.
Tooltip
Matematyka bez granic
14.03.2013r. odbył się Finał Międzynarodowego Konkursu Matematyka bez Granic . W naszej szkole udział wzięły w nim klasy Ia, Ic, Ie rozwiązując zespołowo zadania o charakterze łamigłówek.
Tooltip
Hoilandia 2013
Jesteśmy w szkole...  Pierwszy dzień po powrocie z intensywnej, jak zwykle, wymiany z holenderską szkołą był ciężki... Ale chyba było warto: jazda rowerami po ośnieżonych trasach, muzeum wojenne w Overloon, Amsterdam i park rozrywki Efteling dostarczyły niezapomnianych wrażeń.
Tooltip
Liga Debat Oxsfordzkich
We wtorek 5 marca odbyła się debata półfinałowa między klasami IA i IC. Dyskutowano na temat zakazu handlu w niedzielę. Obie strony świetnie przygotowały się do debaty, jednak to klasa IC zdobyła więcej punktów i przeszła do finału. Gratulujemy
Tooltip
Z wizytą w biurze turystycznym
4 marca 2013r klasa IIa językowo-turystyczna odwiedziła Biuro Turystyczne Kompas w Toruniu. Największe zainteresowanie wzbudziła oczywiście oferta turystyczna. Warto się rozejrzeć - przecież wakacje wcale nie tak daleko
Tooltip
Przedstawienie-Świętoszek
Dnia 1 marca 2013r odbyła się premiera sztuki Moliera pt. Świętoszek. Przedstawienie przygotował teatrzyk szkolny, w którym występuje młodzież naszego liceum.
Tooltip
ENTER YOUR FUTURE
W tym tygodniu gościmy codziennie na kilku lekcjach j.angielskiego, geografii i technologii informacyjnej grupę praktykantek z Rosji, USA i Turcji. Studentki pokazują prezentacje o swoich krajach i prowadzą zajęcia konwersacyjne. Praktykantki przyjechały do nas w ramach projektu ENTER YOUR FUTURE prowadzonego przez AIESEC.
Tooltip
Biala wstążka
Celem akcji jest szacunek wobec kobiet, a symbolem przypięta biała wstążka.
Tooltip
Egzamin DSD II w III Liceum
W grudniu 2012 i styczniu 2013 uczniowie z całego świata przystąpili do egzaminu DSD poświadczającego wysokie opanowanie języka niemieckiego.
Tooltip
Jasełka 2012
Igraszki z diabłem - w poszukiwaniu miłości to pełna humoru i głębokiego przesłania opowieść o tym, jakie konsekwencje wiążą się z pochopnymi wyborami, w których zapomina się o podstawowym kryterium - czynieniu dobra.
Tooltip
Mistrzostwa Torunia w Piłce Ręcznej
Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce w Mistrzostwach Torunia w Piłce Ręcznej

Szkół Ponadgimnazjalnych w kategorii chłopcy na rok szkolny 2012/2013.

Tooltip
Orlik 2012
Tooltip
Prezentacja Szkolnej Telewizji
Dnia 21 listopada uczniowie z Telewizji szkolnej zaprezentowali Rodzicom swoją filmotekę
Tooltip
Medicalia 2012
W sobotę 17 listopada dwudziestu uczniów z klas 1e i 2e uczestniczyło w warsztatach przygotowanych przez Collegium Medicum w Bydgoszczy. Oferta warsztatowa była bardzo bogata i cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Tooltip
Dzień Niepodległości 2012
Tooltip
HALLOWEEN 2012
Tooltip
Wizyta w redakcji Nowości
Tooltip
Drużyna Siatkarska
Tooltip
I Turniej Piłkarski - Jest Fajnie
Tooltip
Wymiana z Holandią -2012
W piątek 26 października , zakończyła się piąta edycja wymiany polsko-holenderskiej. Holendrzy odlecieli z lotniska w Gdańsku mocno zmęczeni i niewyspani.
Tooltip
Koło doświadczalne z biologii
W październiku swoją działalność wznowiło koło doświadczalne. Za nami sekcja ryby. Ryby własnoręcznie złowili uczniowie klasy IIe, a następnie rozłożyli je na czynniki pierwsze. Zdeterminowani uczniowie wypreparowali wszystkie narządy, nawet te trudno dostępne jak mózg czy soczewka oka. Zajęciom towarzyszyło wiele emocji i momentami było naprawdę krwawo. Zachęcam do obejrzenia zdjęć.

n-l Krystyna Kędziora

 • Random images
   
  Uploaded Poniedziałek, 26 Wrzesień 2011
  Uploaded Czwartek, 6 Czerwiec 2013
  Uploaded Poniedziałek, 19 Październik 2009
   
 • Latest images
   
  Uploaded Poniedziałek, 16 Grudzień 2013
  Uploaded Poniedziałek, 16 Grudzień 2013
  Uploaded Poniedziałek, 16 Grudzień 2013
   
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>
Strona 1 z 4