Home eDziennik
Procedury -eDziennik PDF Drukuj Email
Środa, 14 Grudzień 2011 11:10
Procedury aktywowania konta w eDzienniku przez rodziców i uczniów
Otwieramy stronę o adresie: https://uonet.vulcan.net.pl/002106 (można to wykonać klikając na ten link po przyciśnięciu i przytrzymaniu klawisza Ctrl).
Po otwarciu strony logowania wpisujemy nasz login (jest to adres mailowy, który został podany do zapisu w eDzienniku.) I tylko ten login wpisujemy na stronie logowania w tej chwili.
Na dole strony logowania, pod okienkiem na hasło, jest napis: Nie pamiętam lub nie mam jeszcze hasła. Klikamy na ten napis, ale tej strony nie zamykamy.
W tym momencie na nasze konto mailowe poczty internetowej został z Vulcana przesłany link, na który należy kliknąć po to, aby nam się otworzyła strona z formularzem do zapisania hasła.
Po otwarciu się strony z formularzem wpisujemy jeszcze raz login (czyli nasz adres mailowy) oraz poniżej wpisujemy hasło. (hasło musi zawierać co najmniej 8 znaków, w tym musi być co najmniej: 1 wielka litera, 1 mała litera, 1 cyfra i 1 znak specjalny). W okienku poniżej powtarzamy wcześniej zapisane haslo i akceptujemy.
Teraz wracamy na stronę logowania i na tej stronie wpisujemy hasło, które przed chwilą wpisaliśmy na formularzu wprowadzania nowego hasła i klikamy przycisk Logowanie.
Po otwarciu się strony głównej od razu klikamy przycisk Sprawdzenie/instalacja, znajdujący się na dole strony i instalujemy wszystkie potrzebne komponenty.
Po zainstalowaniu się tych komponentów klikamy na stronie głównej na przycisk z modułem Witryna dla rodziców/ucznia.